Arhiva pentru ianuarie, 2010

Din 1 februarie, Liga Campionilor “ Dansez pentru tine”

Postat de admin 31 ianuarie 2010, 22:43

„Liga Campionilor Dansez pentru tine” incepe pe ritmuri latino din 1 februarie pe www.protv.ro. Este o competitie exclusiv online, care are loc dupa regulile Ligii Campionilor din fotbal intre echipele care au participat de-alungul timpului la show-ul de televiziune si in care votul vizitatorului are un rol decisiv.

Prima parte a competitiei are loc intre 1 februarie si 3 martie, in fiecare zi, de luni pina duminica.
Doua echipe se vor infrunta online, iar fiecare dintre ele poate acumula puncte pe baza voturilor primite de la useri. La sfarsitul unui meci, echipa cu cele mai multe voturi acumulate primeste 3 puncte. Echipa invinsa primeste 0 puncte, iar egalitatea de voturi este premiata cu 1 punct.

Daca, la sfarsitul tuturor meciurilor dintr-o grupa, doua echipe se vor afla la egalitate de puncte, acestea vor fi departajate printr-un nou meci.

Iata si grupele cu echipele Liga Campionilor Dansez pentru tine:

Grupa A:

  1. Jean de la Craiova si Sandra Neacsu
  2. Monica Irimia (Cheeky Girls) si Darius Belu
  3. Smiley si Adriela Morar
  4. Adrian Tapciuc si Livia Cenan

Grupa B:

  1. Andra si Florin Birica
  2. Andreea Balan si Petrisor Ruge
  3. Cristina Rus si Bogdan Negrea
  4. Alin Oprea (Talisman) si Al-Sanadi Roxana Mihaela

Grupa C:

  1. Cosmin Stan si Doina Ocu
  2. Alex Velea si Cristina Stoicescu
  3. Laura Cosoi si Bogdan Boanta
  4. Liviu Varciu si Ilaria Cherloaba

Grupa D:

  1. Victor Slav si Carmen Stepan
  2. Giulia Anghelescu si Andrei Stefan
  3. Pavel Bartos si Luciana Muntean
  4. Eduard Andreianu (C.R.B.L.) si Marieta Sabiescu

În ediţia ”Happy Hour” din 27 ianuarie, chiar de ziua lui Cătălin Măruţă, Adrian Enache şi Iuliana Marciuc au apărut împreună în public, după divorţul artistului de Corina Enache. Echipa emisiunii de la Pro Tv i-a făcut o adevărată surpriză artistului atunci când în platoul ”happy” a intrat chiar Iuliana Marciuc.

Aceasta a mărturisit că Adrian, vădit emoţionat, nu ştia nimic de venirea sa la ”Happy Hour”.

Ca doi îndrăgostiţi, Iuliana şi Adrian au stat de vorbă cu Cătălin Măruţă şi au mărturisit că le-ar plăcea să apară din ce în ce mai des împreună.

Dacă pe tot parcursul emisiunii Adrian Enache a fost aproape copleşit de emoţie, Iuliana i-a povestit lui Măruţă că s-a uitat la ediţia ”Happy Hour” în care artistul s-a confesat, că a bucurat-o sinceritatea acestuia şi că i-ar plăcea, de ce nu, să apară mai des alături de Adrian la televizor, poate chiar într-o emisiune moderată de amândoi.

În aceeaşi ediţie, Cătălin Măruţă a fost şi el surprins de propria echipă: cunoscut ca un avid colecţionar de ceasuri, prezentatorul ”Happy Hour” a primit în direct din partea colegilor un tort special, glazurat cu … ceasuri de marţipan.

Mai mult, bandul ”Happy Hour” a ţinut să-l felicite pe sărbătorit aşa cum ştie el mai bine: cu muzică veselă şi versuri alese.

Nu rataţi duminică, 31 ianuarie, de la ora 2.50, în direct din Los Angeles, Gala Decernării Premiilor Grammy, difuzată în exclusivitate la TVR 1 şi TVR HD, cu invitaţi în studioul din Bucureşti: CRBL, Laura Coroianu, promoter musical şi stilistul vestimentar Răzvan Sanda, iar moderator Bogdan Stănescu.

Invitată în studio va fi şi Lys Pârvu, tânăra din Brasov care a avut ocazia de a cânta alături de Akon. În 2009, Lys a câştigat premiul oferit de Pepsi şi a avut ocazia de a participa la înregistrarea piesei “Oh Africa”.  Videoclipul piesei, în care o putem vedea pe Lys alături de Akon şi Keri Hilson, va fi lansat în cadrul ceremoniei premiilor Grammy de pe 31 ianuarie, în continuarea campaniei de sprijinire a tinerilor defavorizaţi din Africa. Puteti urmări videoclipul “Oh Africa”, precum şi ceremonia de decernare a premiilor Grammy şi on-line, pe site-ul Grammy.

Pe 31 ianuarie, în noaptea de duminică spre luni, de la ora 2.50 puteţi urmări doar pe TVR 1 şi TVR HD transmisiunea care se anunţă a fi spectaculoasa ediţie cu numărul 52 a Galei Decernării Premiilor Grammy, în direct de la Staples Center din Los Angeles.

Pentru cei care vor dori să revadă evenimentul, TVR 1 a programat luni, 1 februarie, reluarea festivităţii, difuzată în două părţi: de la ora 22.10 şi după Telejurnalul de la miezul nopţii, respectiv de la 0.15.

Nu uitaţi nici posibilitatea de a vota, alături de fanii Bon Jovi din lumea întreagă, pe  www.cbs.com/grammys, pentru una dintre cele trei piese rămase în cursă:  “Always”,   “It’s My Life”, “Livin’ On A Prayer”. Bon Jovi va anunţa şi artiştii nominalizaţi care vor şi cânta la Staples Center: Beyoncé, Black Eyed Peas,  Dave Matthews Band, Green Day, Lady Antebellum, Lady Gaga, Maxwell, P!nk, Taylor Swift,  Zac Brown Band, dar şi momentul special 3 -D dedicat memoriei lui Michael Jackson , realizat de Celine Dion, Jennifer Hudson, Smokey Robinson, Carrie Underwood , Usher, Jeff Beck, Imelda May, Jamie Foxx, T-Pain şi mulţi alţii.

Prezentatorii din acest an care vor înmâna şi trofeele câştigătorilor sunt Kristen Bell, Justin Bieber, Jeff Bridges, Miley Cyrus, Josh Duhamel, Jonas Brothers, Norah Jones, Ke$ha, dublu-premiatul LL CooL J, câştigătorul a trei Grammy-uri Latino Ricky Martin, deţinătorul a zece Grammy, plus trei distincţii Latino Carlos Santana şi cel care a obţinut de nouă ori Grammy-ul , Ringo Starr, Simon Baker, Stephen Colbert, Alice Cooper, Sheryl Crow, Kaley Cuoco, Placido Domingo, Robert Downey Jr., Wyclef Jean, Juanes, Miranda Lambert, John Legend, Jennifer Lopez, Lea Michelle, Chris O’Donnell, Katy Perry, Lionel Richie, Ryan Seacrest, Seal, Quentin Tarantino şi Keith Urban, dar vor mai fi anunţate şi alte vedete.

Nominalizată anul acesta, dar cu nouă trofee la active, Mary J. Blige, împreună cu tenorul Andrea Bocelli vor cânta la această a 52-a ediţie Grammy în favoarea strângerii de fonduri pentru ajutorarea victimelor cutremurului din Haiti.

Jennifer Aniston, dependenta de “yogalosofie”

Postat de admin 31 ianuarie 2010, 01:28

La recenta festivitate de decernare a Globurilor de Aur, o multime de vedete au stralucit pe covorul rosu. Printre acestea s-a numarat si Jennifer Aniston, vedeta serialului “Prietenii tai” (“Friends”), pe care telespectatorii Pro Cinema il pot urmari, incepind din 2 februarie, in fiecare luni si marti, de la ora 21:00.

Aceste vedete dau ceasul biologic inapoi!”, observa revista “People”. “Cu ajutorul yoga, al mastilor cu caviar si dietelor organice, pe masura ce imbatrinesc, arata din ce in ce mai tinere!” Jennifer Aniston era capul listei de frumuseti de peste 40 de ani, pe care mai erau mentionate si Demi Moore, Sandra Bullock, Halle Berry, Jennifer Lopez sau Courtney Cox.

Insa Jennifer Aniston se pare ca mai detine si un alt secret al … tineretii fara batrinete. Vedeta a devenit dependenta, dupa cum a marturisit unor apropiati, de un ritual ciudat, care reprezinta o combinatie intre yoga si astrologie – “yogalosofie”, dupa cum a botezat-o instructoarea vedetei din “Prietenii tai”.

Celebra Mandy Ingber, instructoarea de yoga a lui Jennifer Aniston, cu care aceasta se intilneste de sase ori pe saptamina, incearca prin metode care combina astrologia si principiile yoga sa o ajute pe actrita sa-si unifice trupul si mintea si sa fie in aceasta forma de invidiat.

Este un lucru de care poti deveni dependent cu usurinta. Mandy combina intelepciunea astrologiei cu exercitiile pentru trup si minte si cu cele cardio. Este o combinatie pe care ea o numeste “yogalosofie”. Si care functioneaza perfect!”, mai spune vedeta din “Prietenii tai”.

Sinii Pamelei Anderson, trasi in ciocolata

Postat de admin 31 ianuarie 2010, 00:59

Pamela Anderson, vedeta serialului „V.I.P.” difuzat de Pro Cinema de luni pina vineri, de la ora 19:00, a avut parte de o surpriza din partea unei faimoase companii producatoare de ciocolata. Designerii au produs de-a lungul timpului delicatese de ciocolata prin care erau reprezentate diverse vedete. De aceasta data, starul care a captat atentia a fost Pamela Anderson. Mai precis sinii ei…

Compania producatoare de ciocolata a mentionat faptul ca va produce o „imitatie dulce” a sinilor vedetei din „V.I.P”, care vor putea fi comercializati numai impreuna, iar editia va fi limitata.

Un purtator de cuvint al companiei a declarat ca sinii Pamelei Anderson vor fi disponibili in doua modele – varianta Deluxe, cu o umplutura cremoasa, care, impreuna cu glazura de ciocolata, va oferi senzatii unice la fiecare inghititura. Modelul obisnuit va fi doar din ciocolata pura.

„Sintem siguri ca fiecare dintre aceste delicatese va cuceri cumparatorii”, a spus purtatorul de cuvint al companiei. Ceea ce e foarte probabil sa fie adevarat. Pentru ca se vor gasi, cu siguranta, destule persoane nerabdatoare sa-si infiga dintii in „sinii” Pamelei Anderson, indiferent cu ce ar fi ei umpluti.

O situatie greu de imaginat, dar nu imposibila pentru Eurovision-ul romanesc, se petrece cu Gabriel Baruta, tanarul compozitor clasat pe primul loc in preselectie, cu melodia “Come as one”. Mihai Traistariu si Dragos Chircu l-au refuzat, interpretul initial al piesei, David Bryan, e incompatibil cu regulamentul, iar compozitorul a fost la un pas de a-si retrage piesa din concurs.

Anchetatorulmonden: Mihai Traistariu a refuzat sa cante piesa “Come as one”, l-ati contactat pe Dragos Chircu, a refuzat si el. V-ati gandit la varianta retragerii piesei din concurs?

Gabriel Baruta: Exista si aceasta posibilitate, dar nu vreau sa fac greseala asta, avand in vedere ca piesa mea s-a aflat in topul clasamentului. Atat organizatorii, cat si mai multi colegi din breasla m-au sfatuit sa nu fac greseala asta, pentru ca piesa merita sa ramana in competitie. Nu vreau sa comentez motivele pentru care s-a retras si Dragos Chircu, fiind nu numai decizia lui, ci si a impresarului. Altii l-au sfatuit sa nu renunte, ca e o sansa. Ce sa spun? Fiecare decide pentru el, dar s-ar putea sa-i para rau mai tarziu. Dragos mi-a confirmat ieri ca-mi va canta piesa, astazi a refuzat. Ieri m-am culcat fericit, astazi aflu ca nu mai canta, ca se retrage. A fost o chestie legata de cealalta piesa, de pe locul 3, cea a lui Vlad Cretu, cantata tot de David Bryan. Managerul lui Dragos Chircu ar fi vrut sa o preia pe aceea, e mai rock, mai miscata, se potriveste cu stilul lui Dragos pe care-l abordeaza acum, mai comercial. Problema este ca, intre timp, Vlad Cretu a renuntat brusc la Dragos Chircu si, din acest motiv, impresarul i-a spus sa nu mai cante nici una dintre piese.

Anchetatorulmonden: Ce faceti, la cine apelati?

Gabriel Baruta: Apelez la cunostinte, la prieteni, la experti in domeniu, m-am consultat si cu Dana Dorian, dar deocamdata mai astept. Doamna Marina Almasan m-a sfatuit sa consult inca o data lista cu solisti afisata de TVR. E foarte greu, pentru ca piesa e scrisa pentru voce de baiat, probabil ca fete ar fi foarte multe, dar voci bune de baieti sunt cam rare la noi in tara.

Anchetatorulmonden: Marcel Pavel nu e potrivit?

Gabriel Baruta: S-ar putea sa fie bun. Sincer, am un mare regret ca n-a putut sa participe David Bryan, in primul rand pentru ca este o piesa cantata in limba engleza si cine ar putea sa cante mai bine decat unul nascut in Anglia?

Anchetatorulmonden: Dar cum s-a inscris David Bryan la preselectie, pentru ca acolo trebuia depusa o declaratie pe proprie raspundere ca esti cetatean roman?

Gabriel Baruta: Regulamentul propriu-zis facea referire doar la compozitor, care trebuie sa aiba cetatenie romana. Ceea ce e scris despre interpret era de fapt o anexa, in care trebuia completat un acord intre compozitor si interpret. Nu eram suta la suta sigur. Daca ar fi scris imediat sub “compozitor” in regulament, ca atat compozitorul, cat si interpretul, trebuie sa fie cetateni romani, atunci stiam clar.

Anchetatorulmonden: Totusi, cum a trecut interpretul, daca nu e roman, de faza inscrierii, unde plicurile s-au deschis si s-au validat in prezenta unui notar?

Gabriel Baruta: S-au validat, dar acolo se specifica: Juriul poate sa accepte piesa, dar sa solicite schimbarea interpretului. Asta nu a impiedicat sa fie validata piesa. Eu sunt cetatean roman. Deocamdata, marea mea nedumerire a fost si am incercat sa discut si cu organizatorul, ca David Bryan, daca e s-o luam din punct de vedere al sentimentului patriotic, este intr-o situatie mai favorabila decat sa zicem a fost Biondo, care si mie mi-a placut foarte mult. Ei chiar veneau din Suedia. Diferenta este ca David sta in Romania de trei ani, este rezident in Oradea, plateste taxe si impozite statului roman ca persoana fizica autorizata, deja vorbeste romaneste, se comporta si simte ca un roman, doar atat, ca nu are cetatenie.

Anchetatorulmonden: Dupa parerea mea e discriminare, dar asta e regulamentul. Mai ales ca omul plateste taxe, impozite aici si locuieste in Romania

Gabriel Baruta: Mai ales intr-o situatie in care toti membrii juriului, Fugaru, Geambasi si altii  spuneau “Mama, ce frumoasa e vocea”.

Anchetatorulmonden: Aveti pe lista mai multe optiuni?

Gabriel Baruta: Nu stiu, in momentul asta chiar sunt blocat. O sa stau si la noapte sa mai ascult, sa ma consult, nu stiu ce sa fac, chiar e foarte greu.de luat o decizie.

Anchetatorulmonden: Piesa e un tot unitar: voce, muzica, versuri… Cum poate sa-si dea seama juriul in ce fel va suna piesa cu alt solist?

Gabriel Baruta: Membrii juriului, mai ales cei care au foarte multa experienta, un muzician adevarat, un specialist pot sa-si dea seama cam ce voce s-ar potrivi unei piese, avand in vedere ca au fost si multi compozitori in juriu. Ei mi l-au recomandat pe Dragos Chircu si, intr-adevar, din toata lista pe care am consultat-o, Dragos Chircu se potrivea cel mai bine cu piesa mea, vocea lui fiind asememanatoare cu cea a lui David Bryan. El a fost pentru mine cam singura optiune si sunt foarte derutat, nu stiu ce sa fac.

Foto: site-ul gabrielbaruta.com

INTERVIU Eurovision 2010: Traistariu a refuzat ambele piese

Postat de admin 27 ianuarie 2010, 23:54

Mihai Traistariu a declarat astazi pentru Anchetatorulmonden ca, dupa ce a inregistrat cele doua piese, apartinandu-i lui Gabriel Baruta si Mircea Romcescu, a decis sa nu participe cu nici una dintre acestea, pentru ca nu se potrivesc vocii sale. Traistariu a mai spus ca melodia dedicata lui Michael Jackson probabil va fi interpretata in finala de Nicola. Traistariu va canta o noua piesa cu grupul Biondo, care nu s-a desfiintat.

Mihai Traistariu: Am terminat astazi de inregistrat si cea de-a doua melodie, tributul adus lui Michael Jackson, dupa ce ieri am intregistrat “Come as one”, aflata pe locul intai. Le-am ascultat, le-am rasascultat, am vorbit si cu compozitorul prin telefon si m-am decis sa nu particip.

Anchetatorul Monden: Am banuit.
Mihai Traistariu: Amandoua sunt piese frumoase si au ceva care ar trebui pentru a aduce voturi. Mie nu mi-e frica pentru [finala din] Romania, pentru ca s-a vorbit foarte mult in ultima perioada despre mine la Eurovision si probabil as fi plecat favorit din start si as fi castigat usor, dar mi-e teama de [ce se intampla] acolo, nu de [ce se intampla] aici.

Anchetatorul Monden: Mihai, dar daca nu incerci…
Mihai Traistariu: Nu e [vorba] sa incerc. Piesa care s-a calificat prima e lenta, e frumoasa, numai ca eu am incercat sa-i dau niste nuante, sa-i fac niste triluri, mai pe romaneste, care ma caracterizeaza si nu prea se potrivesc. Trebuie o voce mai dreapta, mai liniara si nu stiu daca eu pot impresiona cantand asa drept, iar cea de-a doua e ritmata, numai ca acolo iarasi nu am putut sa bag nimic din inflexiunile mele vocale. Nu ar fi acum neaparat asta, ca nu stau acum in vocalize, octave, dar chiar nu simt ca impresionez cu ceva. Eu nu stiu cum pot sa culeg voturi cantand ceva normal. Piesele sunt foarte frumoase, ca de-aceea s-au si calificat, dar eu cred ca-s pentru alt tip de voce.

Mie imi trebuie o altfel de piesa, cu care sa sochez cumva. La Eurovision, daca nu sochezi, cum am facut eu cu “Tornero”… Trebuie sa fim sinceri, nu a fost o piesa grozava, nu a fost o nebunie, o capodopera, a fost o piesa-reteta de Eurovision. Si atunci ea a prins pentru ca avea un refren foarte usor de tinut minte, “Tornero, tornero…”, avea textul in italiana, ceea ce nu s-a cantat de zece ani la Eurovision si avea trilurile acelea care, pararea mea, cred ca au contat mult. Eu cred ca oamenii, cand au vazut “Hi-hi-hi-hi-hi…”, s-au gandit: “Ia uite! Ce voce interesanta! Ia uite ca un barbat poate sa cante asa ceva!”.

Vreau sa merg mai sus

Anchetatorul Monden: N-ai vazut ca toti te dadeau castigator atunci? Chiar si dupa.
Mihai Traistariu: Am vazut imagini din Germania, exact din timpul concursului si, cand a scris Romania pe ecran, comentatorul de la televiziunea germana prezenta: “Iar acum, doamnelor si domnilor, marele favorit al concursului: Romania, «Tornero»”. Ma gandeam: Doamne, cum ma prezentau astia in alte tari. Favoritul.”

Anchetatorul Monden: Si dupa concurs. Au considerat ca tu ai castigat Eurovision.
Mihai Traistariu: Ideea este ca am fost foarte aproape de a castiga si nu concep decat…

Anchetatorul Monden: … sa mergi mai sus.
Mihai Traistariu: Sa obtin mai mult. Nu ma duc acum… eu simteam ca piesele sunt frumoase, dar ca nu trec cu ele de un loc opt-noua. Si nu vreau sa ma duc asa.

Anchetatorul Monden: Dumnezeu mai stie, ca si acolo, ai vazut cat de relativ e totul. Anul trecut totusi a castigat o piesa foarte frumoasa.
Mihai Traistariu: O piesa frumoasa care, din punctul meu de vedere, nu a iesit dintr-un anumit tipar. Nici nu a avut un show baiatul, a cantat la vioara si s-a asezat odata in genunchi. Mare show!

Anchetatorul Monden: Dar avea charisma, avea…
Mihai Traistariu: Avea, avea, da, da. Eu m-am convins: eu voi impresiona la Eurovision cu o piesa care sa socheze prin voce. Bineinteles ca va fi un show in spatele meu, care sa ma incadreze frumos. Dar ideea este ca eu trebuie sa impresionez cumva prin glas si sa ramana toti cu gura cascata. Eu nu sunt dansator bun. Vreau sa-ti zic ca m-au chemat la “Dansez pentru tine”, au tras de mine si-au zis ca-mi dau nu-stiu-cati bani. Si-am refuzat, pentru ca sunt varza la dans, imi dau cu stangu-n dreptul. [La Eurovision] nu trebuie sa dansez, acolo trebuie sa fiu atent la ce cant.

Am fost socat ca Dragos Chircu l-a refuzat pe Gabriel Baruta

Anchetatorul Monden: Si sa ai ce sa canti, adica e o relatie de reciprocitate: tu pui in valoare piesa, ea te pune pe tine in valoare.

Mihai Traistariu: Am vorbit cu Gabriel Baruta (foto dreapta), compozitorul piesei de pe locul I, si el e suparat, ca a vorbit, la randul lui, cu Dragos Chircu, care a refuzat piesa. I-a spus ca are impresar, [ii trebuie timp] sa se gandeasca bine si [apoi] i-a raspuns ca “nu merge piesa asta”. In cazul meu poate mai mergea, dar el ar fi putut foarte usor sa se lanseze acum. Cu un loc doi-trei, el se lansa in Romania. Dar el a refuzat, ca are un proiect cu un impresar, cu un manager. Eu am ramas socat. Si-atunci Gabriel Baruta vorbea azi cu TVR si se gandea sa retraga piesa. Cum sa retragi piesa cea mai buna? Am vazut ca [Romcescu] ar vrea sa-i dea Nicolei piesa-omagiu lui Michael Jackson.

Mesaj catre compozitorii romani

Anchetatorul Monden: Dupa parerea mea, ar trebui sa pregatesti concursul din timp.
Mihai Traistariu: Va rog frumos, dragi compozitori ai Romaniei, cu un an inainte va rog sa va preocupati de piesa, sa nu mi-o incredintati cu trei zile inainte. Eu vreau sa ma preocup serios, din timp, cum am facut cu “Tornero”, pe care am lucrat-o cu sase luni inainte.

Anchetatorul Monden: Da, mi-ai spus.
Mihai Traistariu: Eu trebuie sa lucrez din timp. Nu sa ma trezesc “Vrei sa canti piesa mea? Mai sunt doua zile!”. Nu asa! Asa nu!

Anchetatorul Monden: Tot concursul ar trebui pus la punct cu, sa zicem, cu noua luni de zile inainte.
Mihai Traistariu: Trebuiau sa dea regulamentul cu cinci luni inainte. Dar eu vreau sa fiu pregatit si psihic cand ma duc acolo, nu-i normal? Nu ma duc asa, in doua zile, pac-pac! Ca nu ma duc la intamplare.

Biondo nu s-a desfiintat

Anchetatorul Monden: Piesa cu Biondo, pe care ai inregistrat-o deja, o sa o lansezi?
Mihai Traistariu: Am vorbit cu Gabriel Baruta si o sa facem alte piese, o sa mai lucram impreuna chiar pentru Eurovision. Cu Biondo o sa inregistrez alta piesa si o sa facem si videoclip la ea. Acum este trenul lui [Baruta] si l-am lasat asa: “Lasa tu Biondo, fa-ti tu cariera, ca tu acum esti pe val, acum te lansezi”.

Anchetatorul Monden: Da’ uite, saracul, ca n-are interpret! El n-are voce?
Mihai Traistariu: El are voce si cred ca o sa urce si el pe scena. E si el unul dintre ei [cei care canta “Come As One”].

Anchetatorul Monden: Biondo nu s-a destramat, nu?
Mihai Traistariu: Nu, nu.

Mihai Traistariu a refuzat ambele piese pentru Eurovision 2010

Postat de admin 27 ianuarie 2010, 21:50

In curand, interviu cu Mihai Traistariu, in care explica de ce a refuzat atat piesa lui Gabriel Baruta, cat si pe cea a lui Mircea Romcescu.

Fără categorie

Invitată la ”Happy Hour” luni seară, Andreea Mantea a ţinut să clarifice toate zvonurile legate de viaţa sa sentimentală. Cu toate că s-a despărţit de Andrei Ţârdea de aproape două luni, Andreea crede că încă nu s-au înţeles motivele pentru care a pus capăt acestei poveşti de iubire: bruneta a mărturisit că a speriat-o perspectiva căsătoriei cu Andrei Ţârdea.

Motivul pentru care am decis să luăm o pauză şi mai apoi să ne despărţim a fost faptul că pe mine m-a speriat perspectiva căsniciei, pur şi simplu nu ştiam dacă el e persoana alături de care vreau să îmi petrec toată viaţa”, a spus aceasta.

Andreea Mantea a ţinut să clarifice că nu i-a interzis niciodată fostului iubit să se comporte ca un tată adevărat pentru fiica Alexandrei Bădescu şi că, mai mult, existenţa acestui copil nu a înfluenţat în niciun fel relaţia lor:

Eu cu Andrei mă certam pe vremea când eram împreună tocmai pentru că eu insistam să îl fac să îşi vadă copilul. El îmi spunea că nu e încă timpul, iar eu îi ziceam că mai târziu o să regrete şi o să fie prea tarziu. Nu mă deranja că el este tatăl adevărat al fiicei Alexandrei”, a mai spus Andreea luni seară la ”Happy Hour”.

Mai mult, invitata lui Cătălin Măruţă a mărturisit că în prezent nu crede că mai există nicio şansă să se împace cu Ţârdea şi că, în pofida zvonurilor apărute în presă în ultima vreme, în prezent este singură.

Traistariu decide azi cu ce cantec participa la Eurovision

Postat de admin 27 ianuarie 2010, 03:27

L-am contactat pe Mihai Traistariu sa aflam direct de la sursa ce decizie a luat: participa sau nu cu una dintre cele doua piese (cea a lui Gabriel Baruta si cea a lui Mircea Romcescu)?

Anchetatorulmonden: Pe site-ul lui Andrei Partos apare informatia ca tu nu ai fost de acord sa canti piesa lui David Bryan. Este asa sau nu?

Mihai Traistariu: Chiar nu e asa. Eu am inregistrat o piesa, cea a lui Gabriel Baruta – “Come as one” –  si maine (nr. miercuri) o inregistrez pe a doua, apoi decid. M-am hotarat sa le inregistrez, macar sa stiu cum suna cu vocea mea.

Gabriel Baruta e un tip tanar si foarte modern, are 25 de ani si e din Oradea. El m-a sunat mai intai pe mine, sa-mi dea piesa, eu i-am spus ca nu suna bine doar cu vocea mea si as inregistra-o cu trupa Biondo.

Ceea ce am si facut. Cu o zi-doua inainte, am sunat la TVR sa vad daca ar fi vreo problema. Mi-au spus ca da, e o problema, pentru ca baietii de la Biondo sunt suedezi. Intr-adevar, e un duet intre Biondo si un roman, dar sigur vor exista voci, comentarii , scandaluri si mai bine nu. Atunci am renuntat sa o inscriu, dar compozitorul a inscris-o pana la urma.

Anchetatorulmonden: Cum a trecut de faza inscrierii David Bryan, daca nu e roman?

Mihai Traistariu: Regulamentul spune acum ca piesa poate sa fie inscrisa chiar si cu vocea compozitorului, dupa care sa se aleaga un solist care trebuie sa fie roman.

David Bryan sta in Romania, face parte din trupa lui Gabriel Baruta si e rezident aici, nu stiu exact cum au completat ei formularul. Cert este ca trebuie sa-si schimbe interpretul. Au mai fost doua cazuri chiar in finala.

Anchetatorulmonden: Revenind, cand decizi daca o sa participi cu una dintre piese?

Mihai Traistariu: Azi (n.r marti) am inregistrat piesa cu vocea mea si suna bine, dar trebuie sa fiu foarte sigur ca merge cu mine singur. In cazul celeilalte piese-omagiu lui Michael Jackson, ideea nu e rea, are cuvinte gen “Thriller”, “Billy Jean” din piesele lui Michael, Mircea Romcescu s-a gandit si sa aduca imagini pe fundal cu Michael Jackson. Poate ca era o gaselnita, nu stiu, poate ca fanii din Europa ai lui Michael ar fi votat piesa pentru ca e un omagiu adus idolului lor. Nu sunt sigur, cert e ca maine (n.r.miercuri) o inregistrez pe aceasta, o piesa ritmata, cealalta e lenta. Maine seara  stau si ma uit la amandoua, le ascult de 1.000 de ori, ma consult cu compozitorii si le spun daca sa o trimita cu vocea mea sau nu.

Anchetatorulmonden: Am inteles ca te-a sunat si Luminita Anghel…

Mihai Traistariu: Luminita m-a sunat aseara si mi-a propus sa cant in proiectul ei cu Toni Poptamas. Ei m-au mai chemat o data, acum doua saptamani si i-am refuzat. Acum, m-au chemat sa cant cu ei trei, sa fiu al patrulea, adica a patra roata la caruta. Si am zis: “Iar, adica nu mi-a convenit cu trei si acum cu patru?” Si iarasi am refuzat.

Bine, vreau sa spun ca si piesa Dalmei a fost scrisa pentru mine de Cornel Ilie de la Vunk, apoi m-a sunat Andrei Tudor si mi-a propus sa cant cu Paula Seling. Vad ca au inregistrat-o cu Kamara si probabil or sa mearga pe varianta asta. Eu am avut mai multe variante anul asta, numai ca niciuna dintre piese nu m-a convins. S-ar putea sa castige Paula, ca ea nici nu a mai fost pana acum, s-ar putea sa o trimita pe ea. Sau pe Luminita…

Anchetatorulmonden: Lasa, ca daca ai candida tu, ai castiga…

Mihai Traistariu: Daca as candida eu si as canta piesa de pe locul intai, as pleca si favorit.

Anchetatorulmonden: Si atunci?

Mihai Traistariu: Dar eu gandesc in perspectiva, nu stiu cum va fi primita acolo. E o piesa lenta, frumoasa, dar nu stiu daca eu pot sa sochez in ultimul hal si sa culeg voturile publicului. Eu am alt tip de voce si nu prea mi-o folosesc, asta e problema. Deci, trebuie sa ma gandesc foarte bine.

Citeste si

Cum au ajuns in concurs David Brian si Maria Sanchez?

Party TV
Party TV

VIDEO